אודות

"חיה כאילו חיית חייך בפעם השניה וכאילו קלקלת מעשיך בפעם הראשונה, כשם שאתה עומד לקלקל עכשיו!"
~ ויקטור פראנקל / האדם מחפש משמעות

היי! אני מיכל. ילידת 1979, נשואה +2. מדריכת התפתחות אישית ממוקדת מוח-נפש-רוח. אני עובדת בשיטה אינטגרטיבית המשלבת NLP ודמיון מודרך, פילוסופיות אקזיסטנציאליות והומניסטיות, מוזיקה, אמנות ושיטות נוספות שהוכחו מחקרית כמועילות בחיזוק רוח האדם. אני מתמחה באימון אישי אשר מחזק את הנפש אל מול תלאות החיים השונות ואל מול התסכול הקיומי היום-יומי, וכן במציאת משמעות אישית לטובת יצירת עתיד אופטימי והווה מספק.

כבר יותר מ-12 שנים שאני חוקרת את תחום הנפש והקוגניציה. בהתחלה זה התחיל כתחביב. לאחר מספר שנים לפתע הבנתי שיש לי ידע רב מאוד ביד – וכמה חבל להשאירו רק בידיי! הרי לו רק ידעו אנשים את אשר אני יודעת, אם תהיה להם גישה לידע משנה החיים הזה, הם יהיו מעודדים ומחוזקים נפשית הרבה יותר; הם יחוו פחות חרדות, פחות דכדוך ודיכאון, ויהיה להם קל יותר להתמודד באופן יציב עם הצרות הפוקדות אותם, להתרומם, לפעול, ולהרגיש סיפוק וגאווה. 

ולכן הפכתי את התחביב למקצוע.

האדם חוקר את מה שכואב לו.

כרבים אחרים, עקב חוויות חיים כאלה ואחרות הפכתי כפופה. שקעתי בתהומות, גרתי בתהומות, לא ראיתי דרך יציאה מן התהומות. בסופו של דבר, לאחר יותר מעשור של חקירה נפשית אינטנסיבית ותוך יישום טכניקות פסיכולוגיות ונוירולוגיות שונות, אשר לעתים נדמות, לפחות בהתחלה, גם קצת משונות, למדתי מאחרים ולימדתי את עצמי להרים את הראש אל מעל למים. הבטתי סביב, אל מחוץ לעצמי, והצלחתי לצאת מהיאוש ולמצוא תכלית לחיי. בשיטות שמצאתי כפועלות באופן חיובי, אלו אשר עזרו לי באופן אישי או למי ממכריי, אני עושה שימוש במפגשי ההדרכה. שיטות אלו יחד יוצרות אימון מוחי, נפשי ורוחני – טיפול הוליסטי, מקיף, המעלה באדם מודעות ליכולותיו האמתיות, מחזק אותו ברבדים רבים ומאפשר לו לראות עצמו כאהוב, יצירתי, ראוי ומסוגל. ולפתע שם לב האדם כי הוא כבר איננו מדוכדך; כי הוא מצליח לראות את הדברים החיוביים המתרחשים בחייו; כי "המשקפיים השחורות" הוסרו מעל עיניו, ועתה ראייתו את המציאות הינה הוגנת כלפי עצמו וכלפי האחרים.

אל יאוש – הכל יהיה בסדר. יש שביל יציאה.

אם את/ה חש/ה מותש/ת ומיואש/ת, מרגיש/ה שעדיין לא מצאת את תכלית החיים האישית שלך וכי את/ה זקוק/ה לעזרה בהתמודדות מול התסכולים הקיומיים היום-יומיים – צור/י איתי קשר >


יצירתיות האדם היא המקור לתכליתו, ורעיונותיו מפיחים חיים בדממה.

אני סקרנית כפייתית. בזמני החופשי אני מתעניינת בפיזיקה תיאורטית, נוירולוגיה, פילוסופיה, זן בודהיזם, ציור, צילום, הלחנה, עריכת וידאו, אנימציה וכמובן – פסיכולוגיה. עולם האמנות ועולם הנפש מקיפים אותי באופן תדיר ואני משלבת את שניהם בעבודתי מתוך אמונה, כי היצירתיות שבאדם, בין אם מדובר ביצירתיות פיזיולוגית או ביצירתיות רעיונית, מאפשרת לו ליצור את חלקו בעולם, להעניק לכל אשר מחוץ לעצמו, וכך להגיע לכדי מימוש עצמי.

מה ההבדל בין מפגשי אימון אישי לבין סדנת התפתחות אישית "אחד על אחד"?

התהליך לפיתוח המודעות האישית והחברתית הינו תהליך פרטי, אשר כל אדם חווה באופן אחר. חלקם של האנשים זקוק לתהליך קצר טווח, וחלקם לארוך טווח – אין חוקים. חלקנו עברנו חוויות חיים לא פשוטות אשר גרמו לנו לאבד אמון בעצמנו ובבני אדם אחרים, ועל כן יש בנו הצורך לחזור על הידע שוב ושוב עד שיוטמע בנו, עד שנאמין כי אנו ראויים. מספר הפעמים של החזרתיות אשר כל אחד מאתנו זקוק לה משתנה בהתאם לאופיינו, לאנשים אשר גידלו אותנו, לחוויות אותן חווינו. סדנה להתפתחות אישית הינה קצרת טווח, כאשר אימון אישי מיועד לטווח ארוך יותר. הסדנה "האני המודע והאחראי", למשל, בנויה על בסיס אותם שלבי התפתחות המודעות בדומה לאימון ארוך הטווח, אולם באימון ישנה חזרתיות רבה יותר על כל שלב, לטובת הטמעה משמעותית ועמוקה יותר, בהתאם לצורך האינדיבידואלי של האדם.

יצירת קשר:

אפשר ליצור איתי קשר בין השעות 09:00-15:00 בימים א'-ה' בטלפון: 052-5763555 (אם אני לא עונה אנא שלחו סמס / Whatsapp), או באמצעות הטופס הזה >

היו בריאים ומחוזקים,
מיכל הררי
מדריכת התפתחות אישית, מאסטר NLP ודמיון מודרך.

הדרכת מוח – נפש – רוח בשיטה אינטגרטיבית.
פיזית בפרדס חנה כרכור, וירטואלית בטלפון או בזום.

אם את/ה מרגיש/ה מדוכדך/ת וחסר אנרגיות, ללא סיפוק מההווה, חרד מהעתיד ומכה עצמך על העבר, מתקשה למצוא את המשמעות ברגעים הקטנים בחיים וזקוק/ה לעזרה בחיזוק הנפש והרוח, אשמח לעזור. צור/י איתי קשר >


* את הציור בדף זה – וגם ציורים אחרים –  ניתן לרכוש במחירים עממיים באתר האמנות שלי בכתובת: joli.co.il

רשימת קריאה מומלצת

ספרים שהותירו בי רושם עמוק, ושינו את האופן בו אני רואה את המציאות:

פסיכולוגיה:
 • האדם מחפש משמעות / ויקטור פראנקל
 • הרופא והנפש / ויקטור פראנקל
 • זכרונות חלומות מחשבות / ק.ג. יונג
 • No Drama Discipline / Daniel J. Siegel, Tina Payne Bryson
פילוסופיה:
 • מחשבות לעצמי / מרקוס אורליוס
 • המדריך / אפיקטטוס
מדע:
 • היקום ההולוגרפי / מייקל טלבוט
 • The Order of Time / Carlo Rovelli
 • העתיד של המוח / מיצ'יו קאקו
 • Something deeply hidden / Sean Carroll
 • The Brain's Way of Healing / Norman Doidge, M.D